Poradnik pacjenta

Afty - sprawdź skąd bierze się ta dolegliwość.

Skutecznie pokonaj problem!

Afty, owrzodzenia, urazy w jamie ustnej


Tagi: afty, owrzodzenia, urazy w jamie ustnej, pleśniawki, drobne urazy w jamie ustnej, owrzodzenia w jamie ustnej, zapalenie jamy ustnej, nadżerki w jamie ustnej

Czy wiesz, że...?

Afty to bolesne i uciążliwe, kilkumilimetrowe nadżerki lub owrzodzenia na błonie śluzowej jamy ustnej, warg lub języka. Afty mogą występować pojedynczo lub w grupach. Pokryte są białym lub żółtawym nalotem i otoczone rumieniowatym zapalnym obrzeżem. Często nawracają, mówimy wówczas o nawracającym aftowym zapaleniu jamy ustnej.

Skąd bierze się ten problem?

Istnieje wiele przyczyn powstawania aft. Należą do nich: zaburzenia równowagi immunologicznej, hormonalnej (np. w ciąży), terapie antybiotykami i/lub sterydami, urazy mechaniczne (podczas zabiegów stomatologicznych, 'przygryzienia' itp.) oraz niedobory składników odżywczych, głównie witamin (wit. B12, kwasu foliowego) i minerałów (żelaza). Również czynniki genetyczne i predyspozycja rodzinna sprzyja powstawaniu aft.

Dlaczego nie należy lekceważyć problemu?

Pojawienie się aft w jamie ustnej nie jest stanem groźnym dla zdrowia, ale jest to bardzo dokuczliwa dolegliwość, szczególnie podczas jedzenia lub picia. Brak właściwej interwencji powoduje wydłużenie procesu gojenia i rozwoju bolesnego obrzęku oraz sprzyja rozprzestrzenianiu się aft w jamie ustnej.

Jak leczyć afty?

W leczeniu aft zaleca się stosowanie preparatów łagodzących ból oraz przyspieszających gojenie się nadżerek. Często rekomenduje się płukanie jamy ustnej preparatami antyseptycznymi i łagodzącymi np. naparami z ziół. Wysoką skuteczność wykazują pasty stosowane bezpośrednio na afty, które dodatkowo izolują uszkodzoną śluzówkę i działają przeciwzapalnie.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Afty, owrzodzenia, urazy w jamie ustnej

img/tmp/product.jpg

Stomatovis
Pasta ochronna na aftowe zapalenie jamy ustnej.

Przyspiesza leczenie aft, pleśniawek, drobnych urazów i uszkodzeń błony śluzowej jamy ustnej. Szybko uwalnia od bólu. Precyzyjnie przylega do błony śluzowej jamy ustnej i izoluje afty przed działaniem czynników drażniących oraz zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w jamie ustnej.

  1. 26.91 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: