Poradnik pacjenta

Blizny nie muszą być znakiem rozpoznawczym na całe życie.

Czy wiesz, że mamy sposób na ich eliminację? Poznaj go!

Blizny, rozstępy


Tagi: rozstępy, blizny, blizny pooperacyjne, blizny po skaleczeniach, blizny po oparzeniach, blizny po cesarce

Czy wiesz, że...?

Blizny są zmianami skórnymi powstającymi w miejscu uszkodzenia skóry. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w wyniku którego uszkodzona skóra zostaje zastąpiona nową tkanką. Rozstępy to rodzaj blizn, występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersi, tworząc wrzecionowate pasma.

Skąd bierze się ten problem?

Blizny powstają w miejscu urazu (po zabiegach chirurgicznych, oparzeniach, ranach) albo jako następstwo wygojenia zmian chorobowych (potrądzikowe, po ospie wietrznej i inne). Tworzą się, gdy dochodzi do pęknięcia lub przerwania skóry właściwej (najgłębszej warstwy skóry), a organizm zaczyna wytwarzać białkowe włókna kolagenowe, aby wypełnić powstały ubytek. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących skórną strukturę. Najczęstsze przyczyny: wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, a także czynniki genetyczne, hormonalne i inne.

Czy blizny to poważny problem?

Blizny to tylko albo aż problem estetyczny. W zależności od wielkości, widoczności i miejsca na ciele mają wpływ na samoocenę oraz postrzeganie przez otoczenie.

Jak poradzić sobie z bliznami, rozstępami?

Eliminacja blizn, rozstępów jest wyzwaniem dla współczesnej medycyny estetycznej. Duże znaczenie ma wiek blizny - im młodsza tym łatwiej ją usunąć. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy zaraz po zagojeniu się rany na skórze, rozpocznie się odpowiednie postępowanie, zapobiegające rozrostowi blizn. Jest wiele maści, kremów i żeli (zalecanych na małe blizny) oraz plastrów (zalecanych na duże blizny). Preparaty te przyspieszają leczenie blizn, zapobiegają nieprawidłowemu bliznowaceniu i redukują blizny, poprawiając wygląd skóry. Dodatkowy ucisk lub masaż w czasie aplikacji zdecydowanie zwiększa skuteczność preparatu.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Blizny, rozstępy

img/tmp/product.jpg

Spotner blizny
Żel silikonowy wzbogacony o składniki kosmetyczne, w tubce z końcówką masującą

Na różne rodzaje blizn i rozstępy. Poprawia wygląd blizn i rozstępów, przywraca elastyczność tkanki bliznowatej. Łatwa w użyciu tubka z końcówką do masażu, pobudza krążenie krwi i wpływa korzystnie na proces przebudowy blizny. Żel może być stosowany pod kosmetyki pielęgnacyjne i pod makijaż.

  1. 24.99 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

MySticker PRO plastry na blizny z kwasem hialuronowym
Redukują blizny i poprawiają wygląd skóry

Zapobiegają nieprawidłowemu bliznowaceniu. Skuteczne wobec różnego rodzaju blizn, w tym po cesarskim cięciu. Przyspieszają proces przebudowy tkanki bliznowatej i pomagają odzyskać elastyczność skóry. Warstwa adhezyjna plastrów łączy i wiąże ze sobą brzegi blizny, tworzy hydroaktywny opatrunek, który dodatkowo chroni bliznę. 24-godzinne działanie plastrów pozwala na lepszą kontrolę procesu gojenia. Plaster (10 cm x 20 cm) można przyciąć do pożądanego wymiaru.

  1. 25.00 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: