Poradnik pacjenta

Dokucza Ci ból oka?

Poznaj przyczynę i dowiedz się, co może przynieść Ci ulgę.

Ból oka, uszkodzenie rogówki


Tagi: uraz oka, ból oka, uszkodzenie rogówki, uszkodzenie powierzchni oka, pooperacyjny ból oka

Czy wiesz, że...?

Ból oka zwykle jest opisywany jako tępy, pulsujący, ostry, czasami towarzyszy mu przekrwienie oczu, światłowstręt, łzawienie oczu. Najczęściej ból oka spowodowany jest niegroźnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak: przeciążenie wzroku, zmęczenie czy podrażnienie spojówek.

Jakie są przyczyny bólu oka?

Przyczyny dolegliwości bólowych gałki ocznej mogą być bardzo różnorodne: pourazowe, pooperacyjne, zapalne, zakaźne, zwyrodnieniowe. Czynnikiem wywołującym odczuwanie bólu jest uszkodzenie powierzchni rogówki (która jest bogato unerwiona), prowadzące do ’odsłonięcia’ zakończeń nerwowych. Jedną z najczęstszych przyczyn bólu oka jest podrażnienie gałki ocznej przez ciało obce, wówczas ból oka odczuwany jest podczas mrugania. Ból oka może pojawić się także w wyniku noszenia soczewek kontaktowych. Najczęstszymi chorobami, którym towarzyszy ból oka są: zapalenie spojówek, zespół suchego oka, atak jaskry oraz zapalenie nerwu wzrokowego.

Dlaczego nie należy lekceważyć bólu oka?

Ból oka jest bardzo dokuczliwym objawem, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Może też być objawem chorób lub uszkodzeń wymagających interwencji lekarza, dlatego nie należy go lekceważyć. Jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas lub nawraca, jest intensywny i towarzyszą mu dodatkowe objawy, należy zasięgnąć porady okulisty.

Jakie są sposoby leczenia bólu oka?

Podstawą jest leczenie przyczynowe, czyli mające na celu usunięcie przyczyny dolegliwości bólowych. Ważne, aby jednocześnie umożliwić 'naprawę' uszkodzonych tkanek (zwłaszcza rogówki) oraz odbudować prawidłowy film łzowy, który chroni powierzchnię oka i wspomaga regenerację. W leczeniu objawowym zazwyczaj stosuje się leki przeciwzapalne i preparaty regenerujące. W aptekach dostępne są krople do oczu, wskazane w leczeniu miejscowym dyskomfortu i bólu spowodowanego: obecnością ciał obcych, czynnikami zewnętrznymi, zabiegami chirurgicznymi lub urazami. Krople te powlekają, nawilżają i chronią rogówkę oraz przyspieszają regenerację uszkodzonych komórek oka.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Ból oka, uszkodzenie rogówki

img/tmp/product.jpg

Oftassiale
Krople do oczu chroniące rogówkę o działaniu przeciwbólowym

Usuwa przyczynę bólu, regeneruje rogówkę. Wzmacnia ochronę powierzchni oka. Dla dzieci i dorosłych. Oftassiale to krople do oczu wspomagające procesy naprawcze zakończeń nerwowych rogówki. Zawierają kwas hialuronowy w połączeniu z α-glicerylofosforylcholiną i D-pantenolem, które przyczyniają się do odbudowy i stabilizacji filmu łzowego. Witaminy z grupy B (B12 i B6) zawarte w kroplach wzmacniają ochronę powierzchni oka, ograniczając niekorzystne oddziaływanie czynników zewnętrznych i zabiegów chirurgicznych.

  1. 15.40 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Saflohyal
Przeciwzapalne krople do oczu

Niesterydowe krople do oczu bez konserwantów o działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Dla dzieci i dorosłych. Saflohyal hamuje rozwój procesu zapalnego, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapewnia długotrwały efekt nawilżający i powlekający. Stabilizuje film łzowy i zwiększa jego objętość. Odpowiedni dla pacjentów stosujących leki przeciwjaskrowe. Bezpieczny w długotrwałym stosowaniu. Technologia OSD (system dozowania kropli okulistycznych) ułatwia zakraplanie oczu i zapewnia całkowitą sterylność kropli, bez użycia konserwantów.

  1. 22.90 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Umastar
Nawilżająco-powlekające krople do oczu

Krople do oczu bez konserwantów na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego i beta-glukanu o działaniu nawilżającym i powlekającym. Dla dzieci i dorosłych. Umastar poprawia jakość filmu łzowego. Tworzy warstwę ochronną, która powleka i utrzymuje się na powierzchni oka przez długi czas. Nie wymaga zdejmowania soczewek kontaktowych przed aplikacją. Technologia OSD (system dozowania kropli okulistycznych) ułatwia zakraplanie oczu i zapewnia całkowitą sterylność kropli, bez użycia konserwantów.

  1. 26.99 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: