Poradnik pacjenta

Chrapanie skutecznie utrudnia sen Twój i Twoich bliskich.

Dowiedz się, w jaki sposób można pokonać ten problem?

Chrapanie


Tagi: zaburzenia snu, bezsenność, chrapanie

Czy wiesz, że...?

Chrapanie jest powszechnie występującym nocnym zaburzeniem oddechowym. Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wpływa ono na jakość snu, a w konsekwencji na samopoczucie w ciągu dnia. Wszyscy wiemy dobrze, że chrapanie generuje również problemy nie tylko u samych chrapiących, ale także u ich rodzin...

Co jest przyczyną chrapania?

Przyczyną chrapania mogą być nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych, spowodowane przez zwężenie poniżej języczka lub w okolicy gardła za językiem. Najczęściej powodem chrapania jest osłabienie mięśni w obrębie gardła, spowodowane starzeniem się, spożywaniem alkoholu lub paleniem papierosów, przyjmowaniem niektórych leków. Jako jedna z przyczyn chrapania wskazywana jest również otyłość.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Chrapanie pogarsza jakość snu i wpływa na codzienne funkcjonowanie (zaburzenia koncentracji, uczucie zmęczenia). Badania naukowe podkreślają, że może doprowadzić do bezdechu sennego (który jest poważną chorobą), nasilenia objawów innych chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rytmu serca, problemów z erekcją.

Jak wyeliminować chrapanie?

Ważnym punktem w drodze poszukiwania dobrego rozwiązania problemu jest konsultacja lekarska. Zabiegowe leczenie chrapania w wielu przypadkach przynosi dobre efekty. Dla niektórych zabiegi chirurgiczne są zbyt dużym obciążeniem. Zanim jednak zdecydujemy się na bardzo kosztowny zabieg, warto skorzystać z naturalnych preparatów, które mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Chrapanie

img/tmp/product.jpg

Puranox
Aerozol do gardła przeciw chrapaniu

Opatentowane rozwiązanie eliminujące chrapanie. Puranox przeznaczony jest do miejscowego leczenia chrapania poprzez wzmocnienie tkanki mięśniowej podniebienia i gardła. Zwiększone napięcie mięśni zapobiega drganiu tkanek miękkich i powstawaniu zjawiska rezonansu. Zmniejsza natężenie i częstotliwość chrapania, ułatwia oddychanie, poprawia jakość snu. Ergonomiczny, łatwy w użyciu aplikator zapewnia precyzyjne dotarcie preparatu do tylnej części gardła.

  1. 27.86 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: