Poradnik pacjenta

To problem, który może być przyczyną bolesnej kolki.

Sprawdź, jak można go rozwiązać?

Kamica moczowa, dolegliwości dróg moczowych


Tagi: kamica moczowa, kamica nerkowa, kamica moczowodowa, atak kolki moczowej, atak kolki nerkowej, piasek w nerkach, piasek nerkowy, kamień w nerce, kamień w przewodzie moczowym, dolegliwości dróg moczowych

Czy wiesz, że...?

Kamica moczowa jest jedną z najczęstszych chorób narządów układu moczowego. Charakteryzuje się ostrym, napadowym bólem zlokalizowanym w okolicy lędźwiowej, promieniującym do pachwiny lub podbrzusza. Dolegliwość ta objawia się również uczuciem parcia na pęcherz, skąpomoczem, a w zaostrzonych przypadkach krwiomoczem. Wszystkim tym objawom może towarzyszyć podwyższona temperatura ciała.

Co jest przyczyną kamicy moczowej?

Czynniki sprzyjające kamicy moczowej mogą być uwarunkowane genetycznie, ale mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowości w odżywianiu się, przyjmowaniu zbyt małej ilości płynów, jak też częstych infekcji układu moczowego. Te czynniki prowadzą do pojawienia się nierozpuszczonych substancji, które w formie kryształków łączą się w coraz większe struktury zwane złogami i nie zostają wydalone z moczem. Z upływem czasu stają się coraz większe i cięższe, budując się w tak zwane kamienie moczowe lub przybierając formę piasku nerkowego.

Dlaczego nie należy lekceważyć kamicy moczowej?

Nieleczona kamica daje znać o sobie nagłym i dokuczliwym bólem, który może prowadzić do wystąpienia nawracającej i bolesnej kolki. Kamica sprzyja zakażeniom bakteryjnym układu moczowego, a nawet uszkodzeniom moczowodu lub nerki. Bagatelizowane kamicy może być poważne w skutkach, a w efekcie wymagać interwencji urologicznej.

Jak leczyć kamicę moczową i jej zapobiegać?

Działania dostosowujemy indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, ilości złogów oraz zaawansowania choroby. Pierwszym krokiem terapeutycznym jest uśmierzenie bólu poprzez zastosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych dostępnych bez recepty. Najczęściej kamień nerkowy nie przekracza 10 mm. Wówczas możliwe jest samoczynne wydalenie złogów z moczem, poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia. Piasek i kamienie mogą być wydalane w różnym tempie, należy więc ułatwić ten proces. Pomocne są tu leki o działaniu rozkurczającym na drogi moczowe, ułatwiające rozpad i eliminację kamieni moczowych oraz działające przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Ze względu na bezpieczeństwo rekomendowane są preparaty złożone z naturalnych składników o udowodnionym działaniu klinicznym, odpowiednie do stosowania w terapii długookresowej. Konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu, a skuteczne efekty przynosi zastosowanie leków o właściwościach moczopędnych i diuretycznych.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Kamica moczowa, dolegliwości dróg moczowych

img/tmp/product.jpg

Rowatinex
Kapsułki miękkie i krople doustne

Sprawdzony lek w kamicy moczowej oraz dolegliwościach dróg moczowych. Ułatwia rozpad kamieni i ich wydalanie. Działa moczopędnie, rozkurczowo i przeciwbólowo. Wywiera efekt przeciwzapalny i przeciwbakteryjny. Zwieksza skuteczność zabiegu litotrypsji (rozkruszania kamieni) i zapobiega powstawaniu nowych kamieni. Dobrze tolerowany w terapii drugookresowej, również przez pacjentów w podeszłym wieku.

Rowatinex, produkt złożony. Wskazania do stosowania: Rowatinex jest lekiem, który działa moczopędnie oraz łagodnie rozkurczająco na drogi moczowe, ułatwiając wydalanie małych złogów kamieni nerkowych. Pomocniczo w przypadku stwierdzenia małych złogów kamieni nerkowych (tzw. "piasku nerkowego"). Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, I trymestr ciąży i okres karmienia piersią. Podmiot odpowiedzialny: Rowa-Wagner GmbH & Co KG

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Inne produkty: