Poradnik pacjenta

Chciałbym przedstawić Ci problem niedrożności przewodów nosowych. Ta dolegliwość towarzyszy wielu infekcjom w naszym organiźmie.

Zapomnij o problemie i oddychaj pełną piersią!

Katar i niedrożność nosa


Tagi: katar, katar infekcyjny, nieżyt błony śluzowej nosa, katar wodnisty, gęsty katar, katar całoroczny, nawracające katary, katar sezonowy, niedrożność nosa, nieżyt nosa, katar sienny, przewlekły nieżyt nosa, przeziębienie, utrudnione oddychanie, alergiczny nieżyt nosa, stany zapalne nosa i zatok, katar alergiczny, przerost małżowin nosowych, obrzęk błony śluzowej nosa

Czy wiesz, że...?

Nieżyt nosa to proces zapalny błony śluzowej nosa, charakteryzujący się występowaniem objawów takich jak: niedrożność nosa (blokada), wydzielina z nosa (wodnisty lub gęsty katar), świąd, kichanie. Najczęstszą przyczyną są wirusy i bakterie lub alergeny. W około 90% zaburzeń funkcji nosa stwierdza się zapalenie błony śluzowej.

Skąd biorą się problemy związane z katarem i niedrożnością nosa?

Najczęstszą przyczyną nieżytu nosa jest przeziębienie, ale może być również wynikiem alergii lub innych infekcji. Zainfekowana błona śluzowa zwiększa produkuję wydzieliny (katar), występuje przekrwienie i pojawia się obrzęk, a to powoduje utrudnione oddychanie przez nos.

Dlaczego nie należy lekceważyć kataru i niedrożności nosa?

Zatkany nos utrudnia oddychanie, przeszkadza w jedzeniu i spaniu. Kataru nie należy bagatelizować, ponieważ może przyczyniać się do rozwoju infekcji. Jeżeli katar przedłuża się i towarzyszy mu gorączka, należy skonsultować się z lekarzem. Nieleczony nieżyt (niedrożność) nosa może powodować zapalenie zatok przynosowych, ucha środkowego, oskrzeli, przerosty błony śluzowej nosa - polipy.

Jak skutecznie leczyć katar i niedrożność nosa?

Metoda leczenia kataru uzależniona jest od jego przyczyny i rodzaju. W udrażnianiu przewodów nosowych niezawodne są preparaty (aerozole i krople), które poprawiają komfort oddychania, jednocześnie nie obkurczając naczyń krwionośnych i nie wysuszając błony śluzowej nosa. Krople i spraye obkurczające naczynia mogą być przyczyną polekowego nieżytu nosa (zwłaszcza jeśli stosuje się je dłużej niż 3-4 dni). Ponieważ katar zwykle wymaga leczenia dłuższego niż 3-4 dni, należy również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo stosowania w terapii długookresowej - niektóre preparaty mają takie przeciwskazanie. Warto zatem sięgnąć po preparaty o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i jednocześnie delikatnym dla podrażnionej śluzówki nosa, odpowiednie do terapii długookresowej, nie powodujące działań ubocznych.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Katar i niedrożność nosa

img/tmp/product.jpg

GripSTOP
Spray udrażniający do nosa

GripStop w formie aerozolu do nosa, udrażnia przewody nosowe i poprawia komfort oddychania. Skutecznie uwalnia od kataru nawet przy uporczywych infekcjach. Już w pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Chroni przed zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi, działa przeciwzapalnie. Nie uszkadza i nie wysusza śluzówki, regeneruje błonę śluzową nosa. Jest bezpieczny w terapii krótko i długookresowej dla dzieci i dorosłych.

  1. 29.14 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

GripSTOP
Krople udrażniające przewody nosowe

GripStop w formie kropli do nosa, udrażnia przewody nosowe i poprawia komfort oddychania. Skutecznie uwalnia od kataru nawet przy uporczywych infekcjach. Już w pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Chroni przed zakażeniami wirusowymi i bakteryjnymi, działa przeciwzapalnie. Nie uszkadza i nie wysusza śluzówki, regeneruje błonę śluzową nosa. Jest bezpieczny w terapii krótko i długookresowej dla dzieci i dorosłych.

  1. 25.98 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Narivent
Przeciwobrzękowy i przeciwzapalny aerozol do nosa

Szybko zmniejsza obrzęk i hamuje proces zapalny. Wskazany u pacjentów z przerostem małżowin nosowych, w leczeniu polipów nosa i w profilaktyce pooperacyjnych nawrotów. Skuteczność działania aerozolu do nosa Narivent porównywalna jest do sterydów donosowych. Nie powoduje podrażnień śluzówki i innych działań niepożądanych. Jest bezpieczny w długotrwałym stosowaniu, dla dzieci i dorosłych.

  1. 19.99 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: