Poradnik pacjenta

Drogi Rodzicu! Musisz mieć świadomość tego, że kolka jest bardzo częstą dolegliwością występującą u niemowląt. Nie pozwól, aby Twoje dziecko cierpiało.

Poznaj nasz sposób na kolkę!

Kolka u niemowląt


Tagi: kolka jelitowa, kolka u niemowląt, ból brzucha, wzdęcia brzucha, aerofagia, kolki gazowe, zaparcia, zaburzenia flory bakteryjnej, kolka niemowlęca

Czy wiesz, że...?

Kolka jelitowa jest częstym zaburzeniem czynnościowym przewodu pokarmowego występującym we wczesnym okresie niemowlęcym (poniżej 3. miesiąca życia). Jest to stan nasilonego niepokoju i niedającego się ukoić płaczu, któremu towarzyszy podkurczanie nóżek, wzdęcie brzucha, prężenie całego ciała, zaciskanie piąstek, zaczerwienienie i grymas na twarzy. Objawy najczęściej pojawiają się w godzinach wieczornych. W praktyce przyjmuje się tzw. „regułę trzech” — gdy napady płaczu i rozdrażnienia występują przez co najmniej: 3 godziny dziennie, 3 dni w tygodniu, 3 tygodnie.

Co powoduje kolkę niemowlęcą?

Nie ustalono jednoznacznej przyczyny kolki jelitowej. Może być ona wynikiem alergii pokarmowej, nietolerancji laktozy, zaburzenia mikroflory jelitowej, nieprawidłowej techniki karmienia, połykania przez dziecko dużych ilości powietrza podczas ssania pokarmu, przekarmiania niemowląt, spożywania dużych ilości węglowodanów przez matkę karmiącą.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Ignorowanie lub nieumiejętność rozpoznania ataków kolki niemowlęcej źle wpływa na samopoczucie niemowląt. Młody organizm wielokrotnie mocniej odczuwa ból i dyskomfort wynikający z ataku kolki. Istotne jest też to, że kolka może świadczyć o rozwijającej się u dziecka chorobie, stąd tak ważne jest zarówno eliminowanie tego objawu, jak i poszerzanie diagnostyki w kierunku stwierdzenia przyczyny kolki niemowlęcej.

Jak radzić sobie z kolką niemowlęcą?

Stosowanie symetykonu i probiotyków to bezpieczne rozwiązanie eliminujące kolkę niemowlęcą, które pozwala skutecznie zwalczać dolegliwości ze strony układu pokarmowego, związane z gromadzeniem się gazów oraz przywraca równowagę flory bakteryjnej jelit. Ważna jest również próba znalezienia i wyeliminowania przyczyny kolki niemowlęcej - czyli konsultacja lekarska wraz z odpowiednią diagnostyką.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Kolka u niemowląt

img/tmp/product.jpg

Colinox
Krople doustne przeciw kolkom i wzdęciom

Colinox to krople doustne w zawiesinie, w postaci gęstej emulsji zawierającej symetykon i bakterie probiotyczne Bacillus coagulans. Colinox ma podwójnie korzystne działanie: wysoka dawka symetykonu usuwa nadmiar gazów będących przyczyną kolki jelitowej, a bakterie probiotyczne regulują florę bakteryjną jelit. Zalecany do stosowania w zaburzeniach czynnościowych układu pokarmowego (wzdęcia, kolki, dyspepsja, zespół jelita drażliwego). Postać kropli ułatwia stosowanie. Dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

  1. 29.79 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: