Poradnik pacjenta

Kurzajki i brodawki to nie tylko problem estetyczny. Osoby, które nie leczą kurzajek i brodawek narażają innych na zarażenie.

Zobacz nasz sposób na eliminację problemu!

Kurzajki, brodawki na dłoniach lub stopach


Tagi: wirus HPV, brodawki stóp, kurzajki stóp, krioterapia brodawek, krioterapia kurzajek, zamrażanie brodawek, zamrażanie kurzajek, kurzajki, brodawki, kurzajki na dłoniach, kurzajki na stopach, plastry na kurzajki, plastry na brodawki, usuwanie brodawek, usuwanie kurzajek

Czy wiesz, że...?

Brodawki potocznie zwane kurzajkami, to niewielkie narośla skóry spowodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawki mogą rosnąć wszędzie, ale najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach. Średnio 1 na 10 osób doświadcza brodawek w ciągu swojego życia. Brodawki częściej występują u dzieci i nastolatków niż u dorosłych.

Skąd bierze się ten problem?

Wirus jest bardzo zaraźliwy, może być przenoszony z osoby na osobę lub z jednego obszaru ciała na inny, poprzez bezpośredni kontakt z zainfekowanym obszarem (np. gdy dzieci bawią się razem). Może być także przeniesiony poprzez używanie wspólnych środków do higieny ciała, które dotknęły brodawki np. ręczników. Brodawkom sprzyjają takie warunki jak wilgotna i miękka lub zraniona skóra.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Brodawki mogą być bolesne, ale przede wszystkim są bardziej postrzegane jako nieestetyczne i dlatego krępujące. Im szybciej brodawki zostaną usunięte, tym mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia przyjaciół i rodziny.

Czy istnieją skuteczne sposoby na eliminację kurzajek / brodawek?

Skuteczność usuwania brodawek zawsze będzie zależała od podatności na wybraną metodę i ‘oporności’ brodawki. Większość tradycyjnych zabiegów zwykle wymaga od kilku tygodni do kilku miesięcy (codziennego powtarzania zabiegów). Dlatego bardzo dużym powodzeniem cieszy się krioterapia, czyli zamrażanie z użyciem ciekłego gazu, w przypadku której zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. Krioterapia jest częstą metodą usuwania brodawek i może być wykonana w warunkach domowych, przy użyciu preparatów dostępnych bez recepty. Aplikacja zwykle zajmuje mniej niż minutę, a efekty są widoczne w ciągu dwóch tygodni. Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtarzania. W aptekach dostępne są zaawansowane preparaty umożliwiające precyzje zamrażanie bez kontaktu gazu ze skórą, minimalizując ryzyko uszkodzenia otaczającej skóry i sprawiają, że zabieg jest bezbolesny. Skuteczne i wygodne są również plastry z kwasem salicylowym. Kwas ten powoduje chemiczne złuszczanie i stymuluje odnowę komórkową, usuwając złuszczoną skórę. Dzięki temu tworzy się nowa, zdrowa skóra, a brodawka obumiera i znika. Zwykle trwa to od jednego do kilku tygodni. Plastry z wysoce skoncentrowanym kwasem salicylowym są bezpieczniejsze od kwasów w postaci żeli lub roztworów (obarczonych ryzykiem podrażnienia skóry) i łatwiejsze w użyciu - wystarczy przykleić plaster na brodawkę i pozostawić na 8 - 12 godzin.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Kurzajki, brodawki na dłoniach lub stopach

img/tmp/product.jpg

Wortie
Do usuwania kurzajek / brodawek

Wortie to bezpieczny system do krioterapii (zamrażania) kurzajek / brodawek w warunkach domowych. Metalowa końcówka precyzyjnie zamraża kurzajkę / brodawkę bez kontaktu gazu ze skórą (zabieg nie jest bolesny), nie uszkadza skóry wokół brodawki. Wystarczy 1 aplikacja. Jest łatwy i szybki w użyciu – nie wymaga montażu aplikatorów. Odpowiedni dla dzieci od 4. roku życia i dorosłych.

  1. 34.35 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Plastry Wortie
Do usuwania kurzajek / brodawek

Plastry Wortie - 100% bawełniane z 40 % kwasem salicylowym, leczą, chronią i maskują kurzajki / brodawki. Zapobiegają rozprzestrzenianiu infekcji. Powodują obumieranie i złuszczanie kurzajki / brodawki, która znika w ciągu 7-14 dni. Są bezpieczne i wygodne w użyciu - wystarczy przykleić przed snem i odkleić rano. Odpowiednie dla dzieci od 4. roku życia i dorosłych.

  1. 24.99 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Wortie Advanced
Do usuwania kurzajek / brodawek

Wortie Advanced do usuwania kurzajek / brodawek twardych, głęboko zakorzenionych, zrogowaciałych. Precyzyjnie zamraża kurzajkę / brodawkę bez kontaktu gazu ze skórą. Żel przewodzący niską temperaturę zwiększa siłę zamrażania, a piankowe plastry ochronne zabezpieczają zamrożony obszar po zabiegu. Skuteczny już po 1 aplikacji. Odpowiedni dla dzieci od 12. roku życia i dorosłych.

  1. 39.99 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: