Poradnik pacjenta

Czym jest obrzęk rogówki?

Skąd bierze się ten problem? Jak należy z nim walczyć? Wejdź i sprawdź!

Obrzęk rogówki


Tagi: powikłania jaskry, obrzęk rogówki w jaskrze, stany przedobrzękowe rogówki, keratopatia pęcherzowa, uraz oka, obrzęk rogówki, zaburzona ostrość widzenia, obrzęk pourazowy oka, obrzęk pourazowy rogówki, dystrofia Fuchsa

Czy wiesz, że...?

Obrzęk rogówki to gromadzenie się wody w rogówce. Objawia się on silnym bólem, który pogarsza mruganie i uczuciem obcego ciała w oku. Towarzyszy temu zaburzenie widzenia (ostrości) i nadwrażliwość na światło.

Jaka jest przyczyna obrzęku rogówki?

Obrzęk rogówki może być wynikiem zabiegu chirurgicznego, urazu oka, jaskry, chorób rogówki lub infekcji oczu. Niekiedy może być spowodowany noszeniem soczewek kontaktowych.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Nieleczony obrzęk rogówki może prowadzić do stanu przewlekłego i groźnych powikłań. W szczególnych przypadkach może dojść do uszkodzenia struktur oka i w konsekwencji utraty wzroku.

Jak zmniejszyć obrzęk rogówki?

Niezwykle istotne jest prawidłowe rozpoznanie problemu przez okulistę i wdrożenie leczenia przyczynowego. W leczeniu objawowym skuteczne są krople do oczu o działaniu osmotycznym (odciągającym płyn), które szybko redukują obrzęk i zapobiegają powikłaniom.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Obrzęk rogówki

img/tmp/product.jpg

Terso
Przeciwobrzękowe krople do oczu

Jedyne przeciwobrzękowe krople do oczu z mannitolem o działaniu osmotycznym. Zalecane w leczeniu obrzęku rogówki wywołanego różnymi przyczynami (keratopatią, dystrofią Fuchsa, jaskrą, urazem, zabiegami chirurgicznymi, noszeniem soczewek kontaktowych). Terso wywiera długotrwałe działanie przeciwobrzękowe, poprawia przejrzystość rogówki i ostrość widzenia. Zmniejsza dyskomfort i stabilizuje film łzowy. Jest dobrze tolerowane nawet przy długich terapiach.

  1. 15.40 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: