Poradnik pacjenta

Dokucza Ci opryszczka?

Poznaj proste i skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Opryszczka na ustach


Tagi: opryszczka wargowa, pęcherzyki na ustach, zimno na ustach, opryszczka na ustach, opryszczka

Czy wiesz, że...?

Uczucie mrowienia, swędzenia lub delikatnego szczypania na ustach może być oznaką rozwijającej się opryszczki. Jest to charakterystyczny wykwit skórny, tworzący bąbelkowatą narośl na wargach i w okolicach ust. Formułują się skupiska bolesnych pęcherzyków zapalnych, które wypełnione są surowiczym płynem. Po kilku dniach pęcherzyki pękają, pozostawiając drobne ranki, które pokrywają się strupkami. Opryszczka może być oznaką infekcji lub obniżonej odporności.

Co jest przyczyną opryszczki?

Opryszczka jest zewnętrznym objawem choroby zakaźnej potocznie zwanej zimnem lub skwarkiem. Opryszczkę wywołuje wirus Herpes Simplex (HSV), który po wniknięciu do organizmu pozostaje w formie utajonej przez całe życie. Do zakażenia wirusem opryszczki dochodzi przez zetknięcie z płynem z pęcherzyków, który jest bardzo bogaty w wirusy. Wystarczy bliski kontakt z osobą zakażoną jak np. uścisk dłoni, pocałunek, korzystanie ze wspólnych sztućców czy picie z jednego naczynia.

Dlaczego nie należy lekceważyć opryszczki?

Leczenie opryszczki bywa ignorowane, ponieważ jest znana i występuje tak powszechnie, że rzadko kiedy wymaga konsultacji lekarskiej. Jednak ze względu na lokalizację jest to wstydliwy problem i dyskomfort. Zaniedbane leczenie opryszczki ma tendencję do nawrotów.

Jak leczyć opryszczkę?

W zaleczeniu opryszczki i zapobieganiu nawrotom istotna jest higiena osobista. Unikanie bliskich kontaktów z innymi osobami, mycie rąk po dotknięciu zmian, powstrzymywanie się przed drapaniem pęcherzyków i strupów, by nie rozszerzyć zakażenia i zniwelować ryzyko nadkażenia bakteryjnego. W procesie leczenia ważne jest by zmiany skórne były szybko osuszane, ponieważ to niweluje wirusa. Pomocną rolę odgrywają specjalistyczne plastry na opryszczkę, które po naklejeniu na pęcherzyki tworzą warstwę ochronną, łagodząc uczucie pieczenia, swędzenia i mrowienia. Dodatkowo powstrzymują przed dotykaniem chorobowo zmienionych miejsc, co ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa i wspomaga proces gojenia rany. Warto sięgnąć po plastry z kwasem hialuronowym, które tworzą korzystne warunki do szybkiego gojenia się rany. W uciążliwych przypadkach rezultaty przynosi leczenie przeciwwirusowe oraz miejscowe leczenie odkażające.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Opryszczka na ustach

img/tmp/product.jpg

My Sticker PRO plastry na opryszczkę
Plastry transparentne z kwasem hialuronowym

Tworzą mechaniczną barierę ochronną i przyspieszają proces leczenia. Kwas hialuronowy zapewnia optymalne warunki dla prawidłowego gojenia pęcherzyków. Wspomagają leczenie opryszczki wargowej i przyspieszają gojenie. Łagodzą uczucie pieczenia, swędzenia i mrowienia. Maskują objawy opryszczki wargowej i chronią zmiany chorobowe przed czynnikami zewnętrznymi. Zapobiegają powstawaniu strupków, pęcherzyków i blizn. Ograniczają rozprzestrzenianie się wirusa i zmniejszają ryzyko zakażenia bakteryjnego.

  1. 20.41 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: