Poradnik pacjenta

Wysychająca śluzówka nosa utrudnia oddychanie!

Poznaj problem i zadbaj o właściwy stan nawilżenia Twojego nosa!

Wysychająca śluzówka nosa, syndrom suchego nosa


Tagi: suchość błony śluzowej nosa, zanik błony śluzowej nosa, uszkodzenie błony śluzowej nosa, strupy w nosie, regeneracja błony śluzowej nosa, wysychająca śluzówka nosa, syndrom suchego nosa, atrofia błony śluzowej nosa, polekowy nieżyt nosa, wysuszenie nosa, otarcia skóry nosa, zaburzenia funkcji śluzówki nosa, suchy nos, krwawienia z nosa

Czy wiesz, że...?

Suchość błony śluzowej nosa staje się powszechnym problemem, obejmuje wszystkie grupy wiekowe i występuje przez cały rok. Wysychająca śluzówka nosa powoduje znaczny dyskomfort i utrudnia oddychanie. Nieprawidłowe nawilżenie nosa przyczynia się do uszkodzenia śluzówki, a w konsekwencji nie stanowi ona dobrej bariery chroniącej drogi oddechowe przed dostającymi się z powietrzem drobnoustrojami i zanieczyszczeniami. Niedostateczne nawilżenie błony śluzowej nosa tzw. syndrom „suchego nosa” negatywnie wpływa na naturalną funkcję samooczyszczania nosa.

Dlaczego śluzówka nosa wysycha?

Jest wiele przyczyn powodujących wysychanie błony śluzowej nosa, np. suche i przegrzane powietrze (długotrwałe przebywanie w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach), suchość śluzówek związana z wiekiem (np. menopauza). Bardzo często spotykamy się z tym problemem u pacjentów po operacjach w obrębie jamy nosowej i u osób stosujących przewlekle preparaty obkurczające błonę śluzową lub sterydy donosowe.

Dlaczego nie należy lekceważyć problemu suchego nosa?

Konsekwencją długotrwałego utrzymywania się nieodpowiedniego nawilżenia błony śluzowej mogą być jej uszkodzenia. Wysychająca błona śluzowa nosa powoduje nie tylko trwały dyskomfort i utrudnienia w oddychaniu, ale może być przyczyną stanów zapalnych nosa, które mogą rozszerzać się również na śluzówki zatok obocznych nosa, gardła, krtani, tchawicy i dalej do dolnych dróg oddechowych. Proces regeneracji błony śluzowej po zabiegach w obrębie jamy nosowej jest długotrwały, wymagający właściwej pielęgnacji, nawilżenia i odżywienia.

Jak radzić sobie z wysychającą śluzówką nosa?

Aby utrzymać prawidłową wilgotność śluzówki zaleca się stosowanie preparatów donosowych wspomagających proces fizjologicznego nawilżania nosa. Nieocenioną rolę spełniają maści i aerozole, które trwale nawilżają śluzówkę i wspomagają procesy regeneracyjne. Zaleca się również stosowanie specjalnych nawilżaczy powietrza – zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie wilgotność powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach maleje.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Wysychająca śluzówka nosa, syndrom suchego nosa

img/tmp/product.jpg

Rinopanteina
Regenerująco - nawilżająca maść do nosa

Podwójnie korzystne działanie na błonę śluzową nosa i zatok: intensywna regeneracja i nawilżanie. Powleka błonę śluzową nosa i utrzymuje prawidłowe nawilżenie. Wspomaga proces regeneracji śluzówki, odżywia śluzówkę i zabezpiecza przed wysychaniem oraz czynnikami zewnętrznymi. Łagodzi i leczy otarcia skóry nosa przy przewlekłych katarach. Zalecana w suchości i atrofii oraz w leczeniu pooperacyjnym i uszkodzeniach spowodowanych stosowaniem leków donosowych.

  1. 22.27 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Rinopanteina
Regenerująco - nawilżający aerozol do nosa

Podwójnie korzystne działanie na błonę śluzową nosa i zatok: intensywna regeneracja i nawilżanie. Powleka błonę śluzową nosa i utrzymuje prawidłowe nawilżenie. Wspomaga proces regeneracji śluzówki, odżywia śluzówkę i zabezpiecza przed wysychaniem oraz czynnikami zewnętrznymi. Zalecana w suchości i atrofii oraz w leczeniu pooperacyjnym i uszkodzeniach spowodowanych stosowaniem leków donosowych.

  1. 23.21 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Rinocross
Intensywnie nawilżający aerozol do nosa

Utrzymuje prawidłowe nawilżenie błony śluzowej i nadaje właściwą elastyczność. Wspomaga proces regeneracji. Zalecany w syndromie suchego nosa. Intensywnie nawilża błonę śluzową i zapewnia przedłużone powlekanie. Przyspiesza regenerację i przywraca prawidłowe funkcje błony śluzowej. Łagodzi podrażnienie. Zalecany w suchości i atrofii oraz w leczeniu pooperacyjnym i uszkodzeniach spowodowanych stosowaniem leków donosowych.

  1. 23.21 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: