Poradnik pacjenta

Suchy kaszel i chrypka to bardzo nieprzyjemne objawy występujące najczęściej przy zapaleniu górnych dróg oddechowych lub gardła.

Zobacz jak możesz pokonać te dolegliwości!

Suchy kaszel i chrypka


Tagi: zapalenie krtani, zapalenie gardła, podrażnienie strun głosowych, kaszel, chrypka

Czy wiesz, że...?

Kaszel i chrypka to objawy podrażnienia układu oddechowego, wywołane przez różne czynniki: zapalenie górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła i migdałków, przeciążenie strun głosowych, alergie, zmiana klimatu, suche lub zimne powietrze, inne (dym, pył, opary, itp.).

Jakie są przyczyny kaszlu i chrypki?

Kaszel to odruch obronny organizmu na bodźce podrażniające zakończenia nerwowe w śluzówce krtani, tchawicy lub oskrzeli. Ostry, suchy kaszel najczęściej spowodowany jest infekcją wirusową i może utrzymywać się po jej wyleczeniu. Kaszel przewlekły może być związany z astmą, refluksem, zapaleniem zatok, przyjmowaniem niektórych leków. Chrypka czyli szorstka barwa głosu, połączona zwykle z uczuciem suchości i drapania w gardle, to dość powszechny objaw. Spowodowana jest zaburzeniem drgań strun głosowych połączonym z gwałtownym przepływem powietrza w obrębie głośni. W celu wykrycia przyczyny chrypki zaleca się badanie laryngologiczne.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Nieleczony kaszel i chrypka może się nasilić i wpłynąć na pogorszenie naszego samopoczucia, a tym samym wydłużyć czas powrotu do zdrowia. Leczenie objawów jest niezbędnym elementem terapii. Jest wiele przyczyn chrypki, ale nie każda jest powodem do niepokoju. Jest to nieprzyjemna i uciążliwa dolegliwość. Przewlekłe utrzymywanie się chrypki lub kaszlu wymaga konsultacji z lekarzem, ponieważ może być objawem innych chorób.

Jak leczyć kaszel i chrypkę?

Przy podejmowaniu leczenia ważne jest określenie przyczyn. W eliminowaniu takich objawów jak kaszel i chrypka dobrze sprawdzają się preparaty złożone z naturalnych składników. Charakteryzują się one działaniem powlekającym, które zmniejsza częstotliwość oraz intensywność wspomnianych dolegliwości. Istotny jest również skład produktów, który pozwala na bezpieczne ich stosowanie również u dzieci.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Suchy kaszel i chrypka

img/tmp/product.jpg

Immunotrofina kaszel
Aerozol doustny na kaszel i chrypkę

Aerozol o właściwościach powlekających, zalecany do stosowania w leczeniu objawowym kaszlu i chrypki u dorosłych i dzieci od 12. miesiąca życia. Zmniejsza częstotliwość oraz intensywność kaszlu i łagodzi dolegliwości związane z chrypką. Powleka i osłania błonę śluzową górnych dróg oddechowych. Łagodzi ból gardła i podrażnienie błony śluzowej. Przynosi ulgę w chrypce i przeciążeniu strun głosowych. Chroni przed drażniącym działaniem czynników zewnętrznych. Skład oparty jest na naturalnych składnikach o udokumentowanym działaniu (prawoślaz lekarski, mak i miód).

  1. 20.43 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: