Poradnik pacjenta

Suchy i drażniący kaszel dokucza Tobie lub Twojemu dziecku w ciągu dnia i w nocy?

Dowiedz się jak go złagodzić i przywrócić spokojny sen.

Suchy kaszel w ciągu dnia i/lub w nocy


Tagi: kaszel, suchy kaszel, kaszel nocny, kaszel u dzieci, drażniący kaszel, uporczywy kaszel

Czy wiesz, że...?

Kaszel, któremu towarzyszy charakterystyczny dźwięk, to spontaniczny wyrzut powietrza z płuc i dróg oddechowych, na skutek podrażnienia błony śluzowej. Jest odruchem obronnym przed czynnikami drażniącymi, usuwa złuszczony nabłonek, wydzielinę lub inne szkodliwe substancje, takie jak zanieczyszczenia (dym, kurz). Charakteryzuje się uczuciem suchości i drapaniem w gardle. Kaszel jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego, ponieważ jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu.

Jakie są przyczyny kaszlu?

Przyczyny kaszlu mogą być różne. Od alergii, infekcji górnych dróg oddechowych, wywołane przez wdychanie zbyt zimnego powietrza lub substancji drażniących, po reakcje na inne choroby, przyjmowane leki czy na skutek przeżyć emocjonalnych i stresu. Suche powietrze również podrażnia gardło i może przyczyniać się do nocnych napadów kaszlu. Dyskomfort ten może ponadto utrzymywać się jako poinfekcyjny odczyn przebytej choroby.

Dlaczego nie należy lekceważyć kaszlu?

Kaszel jest bardzo ważnym symptomem i nie należy go tłumić ani lekceważyć. Zawsze należy starać się ustalić przyczynę kaszlu, gdyż może być oznaką poważniejszych chorób, które go wywołały. U dzieci uporczywą przypadłością jest kaszel nocny. Powoduje, że dziecko wybudza się kilka lub kilkanaście razy w trakcie snu, przez co rano jest zmęczone i niewyspane.

Jak leczyć suchy kaszel?

Kaszel w ciągu dnia, jak i w nocy jest bardzo uciążliwą dolegliwością. W nocy utrudnia sen i zaburza regenerację, a w dzień zakłóca normalne funkcjonowanie. By zmniejszyć uczucie dyskomfortu można stosować łagodzące syropy lub miód oraz dbać o prawidłowe nawilżanie powietrza i nawodnienie organizmu. W aptekach dostępne są różne syropy na suchy kaszel. Przed kupieniem syropu na kaszel zawsze wskazana jest konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Warto upewnić się, czy syrop może być stosowany również na noc, ponieważ większości syropów nie należy przyjmować w godzinach wieczornych. Bezpieczniejsze są syropy naturalne, które nie powodują działań niepożądanych. Prostym i sprawdzonym sposobem jest bezpieczna fitoterapia zawierająca tylko naturalne składniki roślinne o właściwościach powlekających, zmiękczających i kojących. W przypadku występowania suchego kaszlu poinfekcyjnego, który może trwać nawet kilka tygodni, ważne jest, aby leki nie działały uzależniająco (niektóre syropy syntetyczne) i były bezpieczne w terapii długookresowej, a podstawą ich działania było przyśpieszanie regeneracji uszkodzonego nabłonka w drogach oddechowych.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Suchy kaszel w ciągu dnia i/lub w nocy

img/tmp/product.jpg

Noctituss
Syrop na suchy kaszel na dzień i na noc

Przynosi ulgę w kaszlu. Syrop o właściwościach powlekających, zmiękczających i kojących. Dla dorosłych i dzieci od 1. roku życia. Łagodzi podrażnienia, hamuje odruch kaszlowy, ułatwia odkrztuszanie. Działa przeciwzapalnie. Powleka i nawilża błonę śluzową gardła.

  1. 17.99 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: