Poradnik pacjenta

„Czerwone oko” często jest objawem zapalenia spojówki i/lub brzegów powiek.

Zobacz jak sobie poradzić z tym problemem!

Zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek


Tagi: dyskomfort w oku, zapalenie brzegów powiek, zapalenie spojówek, zaczerwienione oko, ból oka, obrzęk powiek, czerwone oko, ropa w oku, zapalenia oka, światłowstręt, uczucie ciała obcego w oku, stany zapalne oka, pieczenie oczu, alergiczne zapalenie oka, świąd oka, łzawienie oczu

Czy wiesz, że...?

„Czerwone oko” jest jednym z najczęściej spotykanych objawów okulistycznych, spowodowanych zapaleniem powierzchownych struktur oka: rogówki, spojówki lub brzegów powiek. Stanom zapalnym towarzyszy uczucie dyskomfortu w oku, ból, świąd, pieczenie itp. W przypadku zakażenia dominuje dyskomfort i wydzielina w oku. Zapalenie spojówek jest jedną z najpowszechniejszych chorób narządu wzroku.

Co jest przyczyną stanu zapalnego oka?

Stan zapalny może wywołać wiele czynników, jednym z nich są zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze. U osób alergicznych mogą to być np. pyłki roślin, sierść zwierząt i in. Zapalenie spojówek charakteryzuje się stanem zapalnym błony śluzowej, która jest wewnętrzną częścią powieki, pokrywającą gałkę oczną. Podczas stanów zapalnych dochodzi do przekrwienia naczyń, co objawia się m.in. obrzękiem i zaczerwienieniem oczu. Bardzo często zapaleniu spojówek towarzyszy również zapalenie powiek, które może być wywoływane przez bakterie, grzyby lub alergię, ale także przez inne czynniki, takie jak: praca w kurzu, dymie lub pyle. Zapalenie oka częściej dotyka osoby cierpiące z powodu zespołu suchego oka, noszące soczewki kontaktowe, korzystające z basenów (kontakt z chlorowaną wodą).

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Zwykle zapalenie spojówek i brzegów powiek nie jest groźne, ale nieleczone zapalenie może prowadzić do dalszego rozwoju patologii, nasilenia objawów i wydłużenia czasu terapii. Stan zapalny powoduje zaburzenia funkcji ochronnych. Gałka oczna jest wtedy narażona na działanie wielu szkodliwych czynników. Może też dojść do powikłań, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia lub blizny.

Jak leczyć zapalenie spojówek i brzegów powiek?

W początkowym etapie rozwoju, czyli wówczas, gdy objawy nie są jeszcze nasilone, zazwyczaj stosuje się krople do oczu o działaniu przeciwzapalnym. Można je kupić w aptece bez recepty. Zaleca się wybierać preparaty niezawierające konserwantów, które nie podrażniają oczu. Stosowanie kropli o działaniu przeciwzapalnym, często wystarcza do wyeliminowania tego problemu. Leczenie jest zwykle szybkie i skuteczne, pod warunkiem, że prawidłowo rozpoznamy przyczyny i zastosujemy odpowiednie krople do oczu. W przypadku nasilonych i nieustępujących objawów należy skonsultować się z okulistą.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek

img/tmp/product.jpg

Saflohyal
Przeciwzapalne krople do oczu

Niesterydowe krople do oczu bez konserwantów o działaniu przeciwzapalnym i przeciwalergicznym. Dla dzieci i dorosłych. Saflohyal hamuje rozwój procesu zapalnego, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapewnia długotrwały efekt nawilżający i powlekający. Stabilizuje film łzowy i zwiększa jego objętość. Odpowiedni dla pacjentów stosujących leki przeciwjaskrowe. Bezpieczny w długotrwałym stosowaniu. Technologia OSD (system dozowania kropli okulistycznych) ułatwia zakraplanie oczu i zapewnia całkowitą sterylność kropli, bez użycia konserwantów.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

  1. 22.90 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: