Poradnik pacjenta

Cierpisz z powodu zapalenia zatok?

Dowiedz się więcej jak rozwiązać ten problem.

Zapalenie zatok przynosowych


Tagi: obrzęk błony śluzowej nosa, przerost małżowin nosowych, stany zapalne nosa i zatok, przerost małżowin, alergiczny nieżyt nosa, polipy nosa, zapalenie zatok, katar sienny, zapalenie zatok przynosowych, przerost małżowin nosa, ból zatok, ostre zapalenie zatok, przewlekle zapalenie zatok

Czy wiesz, że...?

Chore zatoki to nie tylko katar i ból głowy, to popularne określenie procesu zapalnego błony śluzowej zatok przynosowych. Jednym z istotnych problemów tego schorzenia jest towarzyszący mu zespół uciążliwych dolegliwości: bóle głowy, obrzęk śluzówki, utrudnione oddychanie. Zapalenie zatok może mieć postać: ostrą (wirusową, bakteryjną) lub przewlekłą (z polipami lub bez). Przewlekłe zapalenie zatok występuje u dorosłych i jest jedną z najczęstszych chorób. Objawem jest ból w okolicy czoła i nasady nosa, a dolegliwości nasilają się w godzinach porannych lub przy pochylaniu.

Co jest przyczyną zapalenia zatok?

Przyczyn powstawania stanu zapalnego zatok jest wiele. Często są to patologie takie jak np. przerost migdałka gardłowego, skrzywienia przegrody nosowej, przerost małżowin nosowych, alergiczny nieżyt nosa czy polipy nosa. Zapalenie zatok często pojawia się po przeziębieniu, najczęściej spowodowane jest zakażeniem wirusowym, czasem bakteryjnym, rzadko grzybiczym. Sprzyjają mu nawracające i niedoleczone infekcje górnych dróg oddechowych.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Zarówno ostre, jak i przewlekłe zapalenie zatok wymaga odpowiedniego leczenia. Po przeprowadzonej diagnostyce lekarz podejmuje decyzję o wyborze formy leczenia. Może rekomendować leczenie zachowawcze lub operacyjne. Nieleczone zapalenie zatok znacznie utrudnia prawidłowe funkcjonowanie i nieuchronnie prowadzi do groźnych powikłań.

Jak leczyć zapalenie zatok?

Zarówno przed rozpoczęciem wybranego przez lekarza leczenia, jak i w jego trakcie należy sięgać po sprawdzone preparaty wspomagające kurację. Są to zazwyczaj aerozole donosowe, które działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dzięki tym właściwościom redukują objawy niedrożności nosa, poprawiają samopoczucie i pomagają w procesie rekonwalescencji. Warto też zadbać o przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej nosa, która stanowi naturalną ochronę przed zakażeniem (zwalcza bakterie chorobotwórcze). Obecność prawidłowej flory bakteryjnej w jamie nosowej i części nosowej gardła ma zasadnicze znaczenie dla stanu zdrowia górnych dróg oddechowych.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Zapalenie zatok przynosowych

img/tmp/product.jpg

Narivent
Przeciwobrzękowy i przeciwzapalny aerozol do nosa. Wyrób medyczny

Szybko zmniejsza obrzęk i hamuje proces zapalny. Wskazany u pacjentów z przerostem małżowin nosowych, w leczeniu polipów nosa i w profilaktyce pooperacyjnych nawrotów. Skuteczność działania aerozolu do nosa Narivent porównywalna jest do sterydów donosowych. Nie powoduje podrażnień śluzówki i innych działań niepożądanych. Jest bezpieczny w długotrwałym stosowaniu, dla dzieci i dorosłych.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.
Narivent, aerozol do nosa, wyrób medyczny. Producent: DMG Italia srl. Wyłączny dystrybutor na Polskę: DMG Polska Sp. z o.o. Podmiot prowadzący reklamę: Medorado Sp. z o.o.

  1. 19.99 PLN
  2. Kup teraz

img/tmp/product.jpg

Rinogermina
Probiotyczny spray do nosa

Zapobiega infekcjom nosa, gardła i trąbki Eustachiusza, takim jak: zapalenie ucha środkowego, migdałka gardłowego, nosa i zatok przynosowych. Przywraca prawidłową florę bakteryjną górnych dróg oddechowych. Zwiększa odsetek wyleczeń, zmniejsza ryzyko nawrotów infekcji i ogranicza zapotrzebowanie na antybiotyki. Szczególnie zalecana po miejscowej i/lub doustnej antybiotykoterapii. W leczeniu i profilaktyce zakażeń dla dzieci i dorosłych.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Inne produkty: