Poradnik pacjenta

Cellulit to problem głównie natury estetycznej.

Poznaj nowe możliwości, aby go zwalczyć i poprawić swoje samopoczucie.

Cellulit, 'skórka pomarańczowa'


Tagi: cellulit na biodrach, cellulit na pośladkach, cellulit na udach, zagłębienia i nierówności na skórze ud, bioder i pośladków, zabiegi na cellulit, zwalczanie cellulitu, skórka pomarańczowa, cellulit

Czy wiesz, że...?

Cellulit to nie tylko problem natury estetycznej, ale również zdrowotny. Powstaje na skutek nierównomiernie rozkładającej się tkanki tłuszczowej. Towarzyszą mu obrzęki i włókniste zmiany tkanki podskórnej. Szacuje się, że problem ten dotyczy aż 85% kobiet. Pojawia się najczęściej w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy. Występuje w obszarze ud, bioder i pośladków. Wyróżnia się trzy podstawowe odmiany cellulitu. Początkowo pojawia się cellulit twardy, czyli widoczny dopiero podczas ściskania skóry. Cellulit miękki to przypadłość nieco starszych i mało aktywnych kobiet. Zlokalizowany jest najczęściej w okolicach ud. Ostatni rodzaj, to cellulit wodny zwany również obrzękowym, ponieważ wynika z zaburzeń w przepływie limfy i krwi, uznawany jest za chorobę cywilizacyjną

Skąd bierze się cellulit?

Jednym z głównych czynników, który sprzyja powstawaniu cellulitu są zaburzenia hormonalne, mała aktywność fizyczna oraz niewłaściwa dieta. Jednak czynniki mogą być też niezależne od trybu życia, ponieważ możemy go po prostu dziedziczyć. Podstawowe przyczyny tworzenia się cellulitu to nadmierne gromadzenie się wody w przestrzeniach międzykomórkowych, prowadzące do obrzęku tkanki podskórnej. 'Skórka pomarańczowa' uwidacznia się, gdy pod skórą gromadzi się zbyt dużo wody lub tłuszczu. Wówczas zachodzą niekorzystne zmiany w mikrokrążeniu tkankowym, co prowadzi do zmniejszania się masy mięśniowej i przyrastania tkanki tłuszczowej.

Dlaczego nie należy lekceważyć tego problemu?

Cellulit może zamienić się w bolesne zmiany w obrębie skóry, wymagające zabiegów kosmetycznych, a nawet interwencji lekarza. Skutkiem zaniedbań jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry. Problem wywołuje u wielu kobiet dyskomfort natury psychicznej. Na skórze w newralgicznych partiach ciała powstają widoczne guzki i zgrubienia, tworząc defekty, które przysparzają kobietom kompleksów. Z badań wynika, że nasilenie objawów może wiązać się ze spadkiem samooceny, częstszym odczuwaniem wstydu i poczucia bezradności.

Jak walczyć z cellulitem?

U kobiet, u których uwidoczniły się nieprawidłowości w wyglądzie skóry w postaci cellulitu bardzo ważna jest odpowiednia dieta, regularna aktywność fizyczna oraz właściwa pielęgnacja skóry. Działania te jednak obarczone są pewnymi uciążliwościami: są czasochłonne i nie dają szybkich efektów. W stosowaniu domowych zabiegów trzeba mieć sporo samozaparcia i wykonywać je regularnie. Zabiegi kosmetyczne często są kosztowne co bywa zniechęcające. W zwalczaniu cellulitu dąży się do poprawy mikrokrążenia, lipolizy (redukcji tkanki tłuszczowej) i odbudowy skóry. Regularne stosowanie produktów na bazie roślin takich jak: ekstrakty z morszczynu, rosiczki, planktonu, goździka, cynamonu i imbiru, wzbogaconych np. kofeiną (która przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej), pozwala uzyskać zadawalające efekty. Peelingi oraz kremy stosowane miejscowo mają dość krótkotrwałe działanie. Aby rezultaty były widoczne, preparaty te powinny być stosowane bardzo często, co bywa niewygodne i żmudne. Skutecznym i wygodnym rozwiązaniem są plastry antycellulitowe zawierające powyższe składniki. Stanowią doskonałe rozwiązanie. Wystarczy przykleić dyskretny plaster, który zapewnia 24-godzinne działanie. Dzięki przedłużonemu uwalnianiu substancji aktywnych, plaster sukcesywnie wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Dziś mamy do dyspozycji innowacyjne plastry, które w działaniu dodatkowo wykorzystują jonoforezę. Plastry jonoforetyczne zwiększają absorpcję substancji aktywnych i umożliwiają uzyskanie lepszych efektów antycellulitowych i modelujących. Plastry jonoforetyczne z uwagi na skuteczność oraz wygodę stosowania okazują się być niezastąpione.

Rozwiąż ten problem

 

Produkty stosowane przy problemie: Cellulit, 'skórka pomarańczowa'

img/tmp/product.jpg

MySticker PRO plastry antycellulitowe
Plastry na cellulit

Wspomagają redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zmniejszają widoczność ”skórki pomarańczowej”. Poprawiają wygląd skóry i sylwetki. Jedyne na rynku plastry antycellulitowe, wykorzystujące zasadę jonoforezy w celu zwiększenia absorpcji substancji czynnych, co pozwala uzyskać lepszy efekt antycellulitowy oraz modelujący. Są łatwe w użyciu, dyskretne, dobrze przylegają do skóry. Zapewniają przedłużone, 24 godzinne działanie.

  1. 24.99 PLN
  2. Kup teraz

Inne produkty: